A látványrajzokat, és videót Fodor Zsolt készítette
A város madártávlatból. Jól látható, hogy a kép felső részén lévő vár, csak a védelem kisebb részét adta. A várost körülvevő 1 km-es fal, bástyákkal és vizesárokkal várvárost alkot. A bal felső sarkon látható a Zwinger, vagy más néven Öregbástya, mely teljes terjedelmében ma is áll. A város másik két sarkán álló torony bástyákat az 1532-33-as erődítések során építették. A város közepén látható a Szent Jakab templom és a mai Szent Imre templom helyén álló Szent Katalin kápolna.
A vár, és az elővár. Saját mellvédfalakkal, és vizesárokkal. Jobb oldalt az északi kaputorony. Nem tudjuk pontosan miként nézett ki, így a jelenlegi Hősök tornyáról van mintázva a látványrajzon.
A védelem legerősebb pontja, ahova a védők visszavonulhattak, ha a támadók bejutottak a városba.
A belső vár dél felől. Az öt sarkos toronyból már csak kettő áll, egynek pedig az alapjai, mely saját kis kápolnaként is funkcionált.
A vár és az északi kaputorony észak felől (most Károly Róbert tér)
A mai Chernel utca, háttérben a barokk stílusú felújítás előtti Szent Jakab templom.
A város a hegyek felől. A jobb alsó sarokban látható az új bástya (sarkos bástya) nagy része ma is látható. Jobb felül a alsó kaputorony, melyet csak 1880-ban bontottak le. Helyén most a Hősök tornya áll.
Kőszeg felülnézetből.
Az első kép címkékkel ellátva.
Video
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.